30 września 2016 w III LO  odbyło się głosowanie na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw była kampania wyborcza i wiele dowcipnych plakatów, które zachęcały do głosowania.

Komitety wyborcze z niektórych klas były bardzo  aktywne i nawet w czasie przerw   agitowały do wyboru ich kandydatów. Każdy uczeń mógł zagłosować tylko na jednego kandydata spośród wcześniej zgłoszonych.

Po zliczeniu głosów komisja wyborcza ogłosiła, że najwięcej głosów( 49)  uzyskał  Mateusz Wróblewski z 2a, który został przewodniczącym  Samorządu III LO . Jego  zastępcą zaś został Damian Kułakowski z 3c. W skład Samorządu weszli, także:  Aleksander Narewski oraz Julia Czerwińska. Nowo wybranym gratulujemy i życzymy dobrych pomysłów na cały rok pracy.

Patrycja Prasak