Ponad stuosobowa grupa uczniów wraz z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją wzięła udział w trzydniowym obozie integracyjnym. Obóz integracyjny w pierwszych dniach września to już długoletnia tradycja III LO w Brodnicy.

W tym roku "pierwszaki" integrowały się we Władysławowie. Zakwaterowano się w ośrodku "Pomorzanka" oferującym profesjonalne sale konferencyjne, restauracyjne, sportowe i biesiadne.
- Pierwszego dnia na plaży tworzyliśmy "cuda z piasku". Uczniowie każdej klasy zbudowali z piasku zamki, warownie i obiekty obronne z wieżami, ubarwione baśniowymi opowieściami o powstałej budowli. Jurorami w tej konkurencji byli przedstawiciele klas drugich z wychowawcami - mówi Iwona Wiśniewska, wychowawca klasy pierwszej.
Wśród atrakcji obozu integracyjnego były m.in. dyskoteki i otrzęsiny "Pod piracką banderą nad brzegiem morza", które zakończone zostały wspólnym ślubowaniem ucznia i licealisty. Klasy prezentowały się, poznając przy okazji kaszubski alfabet, przyrodę regionu i ryb morskich. Pożegnaliśmy Władysławowo przechodząc aleją gwiazd sportu w pobliżu Ośrodka Przygotowań
Olimpijskich w Cetniewie.
RS

Fot. Radosław Stawski
1)Władysławowo - Uczniowie klas pierwszych III LO w Brodnicy na wspólnym zdjęciu z wychowawcami, nauczycielami oraz przedstawicielami klas drugich. W pierwszym rzędzie od lewej wicedyrektor do spraw liceum ? Maria Malinowska.

2)Władysławowo2 - Uczniowie klasy Ib III LO w Brodnicy na plaży w Władysławowie podczas konkurencji budowy piaszczystej warowni z wieżami i kamiennymi elementami dekoracji.